Amritsar, Punjab
GST No. 03AIRPS1792E1Z0
Call 08047638331 67% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Production Capacity | 20 Ton |
| Auto GSM Control System | YES |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 20 TON |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Power | 20 kW |
| Phase | Three |
This is a large-capacity industrial Raschel warp knitting machine designed for the high-volume production of agro nets. These nets are used extensively in agriculture for shading, crop protection, and environmental control.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 10 Ton |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Auto GSM Control System | Yes |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 10 Ton/26 Days |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Phase | Three |
Additional Information:
View Complete details